[Bu Kamu Tartışması için Uygar Bir Yer] (# medeni)

Lütfen bu tartışma forumuna halka açık bir park ile aynı şekilde davranın. Biz de ortak bir topluluk kaynağıyız. devam eden konuşma yoluyla beceri, bilgi ve ilgi alanlarını paylaşacak bir yer.

Bunlar, sıkı ve hızlı kurallar değil, yalnızca topluluğumuzun insani yargısına yardımcı olacak ve bunu medeni kamusal söylem için temiz ve iyi aydınlatılmış bir yer olarak tutacak kurallar değildir.

[Tartışmayı Geliştirin] (# geliştirin)

Tartışmayı her zaman ufak bir şekilde geliştirmeye çalışarak bunu tartışmak için harika bir yer haline getirmemize yardımcı olun. Yayınınızın sohbete eklendiğinden emin değilseniz, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin.

Burada tartışılan konular bizim için önemlidir ve sizler de sizin için önemliymiş gibi hareket etmenizi istiyoruz. Söylediklerinden bazılarına katılmasanız bile konulara ve insanlara tartışmaya saygılı olun.

Tartışmayı geliştirmenin bir yolu, şimdiden gerçekleşmekte olanları keşfetmektir. Kendinize yanıt vermeden veya baştan başlamadan önce konulara göz atmaya zaman ayırın. Ayrıca, ilgi alanlarınızı paylaşan başkalarıyla tanışma şansınız daha yüksektir.

[Anlaşamadığın zaman bile kabul edilebilir ol.] (# Uyumlu)

Bir şeye cevap vermeksizin bir şeye cevap vermek isteyebilirsiniz. Bu iyi. Ancak, insanları değil, fikirleri eleştirmeyi unutmayın. Lütfen önlemek:

 • İsim-çağrı
 • Ad hominem saldırıları
 • Asıl içeriği yerine bir gönderinin tonuna yanıt vermek
 • Diz-pislik çelişki

Bunun yerine, konuşmayı geliştiren mantıklı karşı argümanlar sağlayın.

[Katılma Sayınız] (# katılım)

Buradaki konuşmalar, her yeni varış için tonu belirler. Bu forumun ilginç ve ilginç bir yer olmasını sağlayan tartışmalara katılmayı seçerek bu topluluğun geleceğini etkilememize yardımcı olun; ve olmayanlardan kaçınmak.

Söylem, topluluğun en iyi (ve en kötü) katkıları toplu olarak belirlemesine olanak tanıyan araçlar sağlar: yer imleri, beğeniler, bayraklar, yanıtlar, düzenlemeler ve benzerleri. Kendi deneyimlerinizi geliştirmek için bu araçları kullanın.

Topluluğumuzu bulduğumuzdan daha iyi bırakalım.

[Bir Sorun Gördiyseniz, İşaretle] (# bayrak problemleri)

Moderatörler özel yetkilere sahiptir; Bu forumdan sorumlular. Ama sen de öyle. Yardımcınızla, moderatörler sadece kolaylaştırıcı ya da polis değil, topluluk kolaylaştırıcıları olabilirler.

Kötü davranışlar gördüğünüzde yanıt vermeyin. Kötü davranışı onaylayarak teşvik eder, enerjinizi tüketir ve herkesin zamanını harcar. Just flag it. Yeterli bayraklar tahakkuk ederse, ya otomatik olarak ya da moderatör müdahalesi ile harekete geçilir.

Topluluğumuzu korumak için, moderatörler herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle herhangi bir içeriği ve kullanıcı hesabını kaldırma hakkını saklı tutar. Moderatörler yeni mesajları önizlemez; yöneticiler ve site operatörleri, topluluk tarafından gönderilen herhangi bir içerik için sorumluluk kabul etmez.

[Her Zaman Sivil Olun] (# sivil olmak)

Hiçbir şey, kabalık gibi sağlıklı bir konuşmayı sabote etmiyor:

 • Sivil ol. Makul bir kişinin saldırgan, küfürlü veya nefret söylemi olarak değerlendirebileceği herhangi bir şey yayınlamayın.
 • Temiz tutun. Müstehcen veya müstehcen herhangi bir şey göndermeyin.
 • Birbirinize saygı duyun. Bir kimseyi taciz etmeyin veya üzmeyin, kişileri taklit etmeyin veya özel bilgilerini açığa çıkarma.
 • Forumumuza saygı duy. Spam yayınlamayın veya başka bir şekilde forumunuzu düzenleyin.

Bunlar kesin tanımlarla somut değiller; Bunlardan herhangi birinin appearance’ından bile kaçının. Emin değilseniz, gönderileriniz New York Times’ın ön sayfasında yer alıyorsa nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Bu genel bir forumdur ve arama motorları bu tartışmaları endeksler. Aile ve arkadaşlar için dili, bağlantıları ve görüntüleri güvende tutun.

[Düzenli tutun] (# tutmak düzenli)

İşleri doğru yere koymak için çaba sarf edin, böylece tartışmak ve daha az temizlik için daha fazla zaman harcayabiliriz. Yani:

 • Yanlış kategoride bir konu başlatmayın.
 • Aynı şeyi birden çok konuda çapraz göndermeyin.
 • İçerik yanıtı göndermeyin.
 • Bir konuyu orta akış olarak değiştirerek yönlendirmeyin.
 • Gönderilerinizi imzalama & mdash; her gönderi profil bilgilerinize eklenmiştir.

“+1” veya “Anlaşıldı” mesajlarını göndermek yerine Beğen düğmesini kullanın. Mevcut bir konuyu radikal olarak farklı bir yönde almak yerine, Bağlantılı Konu olarak Yanıtla’yı kullanın.

[Sadece Kişisel Şeyler Gönder] (# çalmak)

İzinsiz bir başkasına ait dijital bir şey yayınlayamazsınız. Birisinin fikri mülkiyetlerini (yazılım, video, ses, resim) çalmak veya başka herhangi bir yasayı ihlal etmek için açıklama, bağlantı veya yöntem yayınlayamazsınız.

[Sizin tarafınızdan] (# güç)

Bu site, [arkadaş canlısı yerel personeliniz] (/ about) ve * siz *, topluluk tarafından işletilmektedir. Ne hakkında başka sorularınız varsa