Request failed. Error code: 403 Hatası

Merhaba,

Temanın demo içeriğini yüklerken (Demo Content Install )aşağıdaki hatayı alıyorum.

“Request failed. Error code: 403”

Sorunu nasıl çözebilirim?

• Temanın demo içeriğini yüklemesini sunucu veya localhost olarak hangisinde deniyorsunuz ?
  • Temanın demo içeriğini yüklerken xml dosyası mı yoksa temanın içinde bir buton ile mi yapıyorsunuz ?

Sunucuda yüklüyorum.
Temanın yükleme desteği var. Tools > Demo Content Install seçeneğinden yapıyorum.

Php versiyonunuzu php versiyonuz 7.1’den büyükse 7.0 en yakın değerde yapınız. Yada 5,6 ile çalışmayı deneyiniz.

Ne yazık ki. Hepsini yaptım fakat sonuç aynı :slightly_frowning_face:

Demo yükle tuşuna basar basmaz hemen hatayı alıyorsanız(5sn ortalama) tema yapımcısı ile iletişime geçebilirsiniz.

Ariyetten, php ayarlarından aşağıdaki değerleri 120 yükseltip deneyiniz.

• max_execution_time = 120
  • max_input_time = 120

Hemen hata olmuyor. Bazı işlemleri yapıyor sonra. Sanırım izinlerle ilgili bir sorun.

İmport ederken bir izin sorunu yaşamazsınız. Sorun demo içeriğin kodlarıyla alakalı olabilir. Tema yapımcısına bir e-posta atarsanız daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Çözüme ulaştığınızda bizlerlede paylaşırsanız sevinirim.

Demo içeriğini hangi eklenti ile yüklüyorsunuz ? Unyson mu ? Unyson ise

temanın functions.php bu kodu ekleyip sonra tekrar dener misiniz ?

add_action('admin_notices', function(){
    fw_print(wp_remote_get('http://github-api-cache.unyson.io/'));
});

Farklı bir hosting hesabınız varsa orada kurup denemenizi tavsiye ederim. Problem hosting kaynaklı olabilir.
Eğer değil ise tema yapımcısıyla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.