Yoast SEO İçerik Girişi Nasıl Yapılıyor?


#1

Merhabalar yoast seo eklentisi ile içerik girişi nasil yapiliyor anahtar kelimeyi eklentinin neresine yazmam lazım acaba?


#2

Google, istismar edilen meta anahtar kelimeleri ile ilgili resmi olarak 2009’da bunları kullanmadıklarını doğruladılar. Bu blogda, 2009’dan önce yani yıllar önce meta anahtar kelimeleri göz ardı etmeye başladıklarını da belirttiler. O yüzden artık anahtar kelime girmenize gerek yok. SEO test araçlarının bazılarında ise bu özelliği hata olarak algılıyorlar. Lütfen aldırış etmeyin. Yoast SEO o yüzden bu özellik kaldırıldı.


#3

siteme içerik eklerken anahtar kelime eklememe gerek yok yani o zaman ? peki sağ tarafta bulunan worldpresse ait anahtar kelime kısmına bişey eklememe gerek varmı?


#4

Evet anahtar kelime eklemenize gerek yoktur. Artık önemsizdir. Etiket = anahtar kelime değildir !

WordPress etiket sistemi yazıları bir konu altında toplamak için inşaa edilmiştir. Etiketler bir sayfa gibi hareket eder ve google onları taramaya gelir.

1- Etiket demek anahtar kelime demek değildir.
2- Bir yazıda birden çok etiket koymak sadece veritabanında çöplüğe yol açar.
3- Etiketleri kategori gibi düşünebilirsiniz. Sürekli güncelleyeceğiniz ve yazılarınızı oraya toplayacağınız etiket/etiketler koyunuz.
4- Her yazıya etiket koymak zorunda değilsiniz. Etiketsiz bir site de olabilir. Bunun örneklerini gördüğüm aylık google üzerinde 100 bin hit alan WordPress siteleri var.


#5

Anahtar kelimeyi description bölümünde 1 kez geçirmeniz yeterli olacaktır. Konuyla alakalı olması açısından
Örneğin:
Wordpress Temaları
Wordpress Dersleri
Wordpress Destek

Bu üç makaleyi girdiğinizi varsayarak wordpressin kendi etiket sistemine ortak etiket olarak “WordPress” yazabilrisiniz.


#6

Açıkcası içerik için oluşturulacak seo ayarlarının yapılandırılması yapılmadan önce arama motorunda çıkmak istenilen kelimelerin arama hacmi ve rekabet oranları dikkate alınarak oluşturulmalıdır.

Bana göre bir sitenin temel ve teknik seo ayarları yapılmadan sitenin içerik seo su kapsamında yukarıda belirtilen ayarlamaları yapsa da büyük bir sonuç ifade etmeyecektir.